Hip Hop
„Jest to zjawisko, bądź też ruch kulturowy, rozpoczęty przez Afroamerykanów i Latynosów we wczesnych latach 70-tych XX wieku w nowojorskim Bronxie. Hip hop zaczął powoli przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80-tych, by w następnej dekadzie rozprzestrzenić się na każdy zakątek globu. Głównymi elementami hip hopu są: rapowanie, grafitti, DJ-ing i b.boying (znany jako breakdance).”
Taniec hip hop jest bardzo żywiołowy i dynamiczny, związany stylistycznie ze street dance. Ten rodzaj tańca przyczynił się do powstania pochodnych technik hip hopowych takich jak locking, popping, funk. Jego upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip hop, soul, r'n'b, pop. Wszystkich chętnych, którzy chcą się poruszać przy rytmach hip hopowy, r'n'b czy pop'u zapraszamy na zajęcia.
Taniec hip-hopowy w dużym stopniu opiera się na improwizacji tańczącego. Osoby tańczące taniec hip-hop korzystają z pewnego zakresu ruchów.
Toprock: Dynamiczne kroki taneczne połączone z gestykulacją; ruchy stwarzają wrażenie mowy ciała i stanowią wstęp do każdej następnej figury; rodzaje toprocka to m.in.: indian crosover, apache, salsa step, latino rock, bounce roller skate step.
Power moves: Wymagające niezwykłej sprawności fizycznej figury rotacyjne, mają one akrobatyczny charakter; do najważniejszych ruchów należą m.in.: backspin („bączek"), headspin („bańka", „kręcenie na głowie"), baby windmill („bejbisy"), sir swipe („twistery").
Freeze: figura statyczna, która charakteryzuje się zatrzymaniem ciała na kilka sekund w konkretnej pozycji, np. air baby, baby freeze open.
Drop (go down): Płynne przejścia z toprock do footwork pozwalające zachować płynność taneczną; to m.in.: half swipe, front swipe, back swipe, cork screw.
Footwork: Kroki wykonywane w pozycji przysiadu podpartego mogą służyć jako wstęp, wypełniacz lub łącznik między poszczególnymi elementami, a zależy to od inwencji tańczącego; przykładami footworka są m.in.: six step, three step, baby swipes, bicykle pumps, scrambles.
Taniec hip-hop jest bardzo popularny wśród młodych tancerzy, gdyż stwarza im okazję nie tylko do własnej ekspresji ruchowej, ale także do projektowania ciekawego i kolorowego stroju, który jest jednym z istotnych elementów tego tańca. Aby sprawnie wykonywać figury akrobatyczne, niezbędna jest zwinność i sprawność fizyczna.
Aktualny GRAFIK ZAJĘĆ z możliwością zapisania się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ
DANCEFLOOR KRAKÓW
w Budynku Centrum Wspinaczkowego Forteca
ul. Racławicka 60, 30-017 Kraków
kom. 723 689 655
godziny urzędowania recepcji:
pn.-czw. godz. 18.00-21.00
pt.-nd. zależnie od zajęć
e-mail: krakow@szkoladancefloor.pl
Mapka: Dancefloor Kraków
Dane do faktury lub wpłaty na konto
Szkoła Tańca DANCEFLOOR Katarzyna Prenkiewicz
30-017 Kraków
ul. Racławicka 60
NIP: 648-233-02-12, Regon: 276633168
Nr konta: 84 1240 1444 1111 0010 2395 8705

Szkoła Tańca Dancefloor jako uczestnik
programu sportowo - rekreacyjnego honoruje karty MultiSport i FitProfit.